Klub Szachowy Biała Królowa w Pruszczu Gdańskim
działa przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w
Pruszczu Gdańskim.

News

Co nowego ... w klubie piszczy 12.10.2013r

Witam po dłuższej przerwie, która trwała, aż do dnia dzisiejszego. Dość przedłużonych wakacji, czas aby napisać o tym co działo się od ostatniego "naszego spotkania". Zacznę od ligi juniorów, która po raz pierwszy wystartowała w nieco innej formule. Nasz młody skład podpartymi kilkoma doswiadczonymi graczami wywalczył ostatecznie 5 miejsce. Brawo !!!. Koniec czerwca to zawody indywidualnych mistrzostw woj.pomorskiego, które są przepustką do makroregionu. Bardzo dobry występ naszych zawodników, którzy w komplecie zakwalifikowali się do dalszych rozgrywek zdobywając przy tym parę cennych madali. Awans uzyskali Adam Grabala C9, Oliwia Błaszcczuk D9 ( II miejsce), Michał Zacharzewski C9 ( II miejsce), Alaksandra Borsuk D11   ( II miejsce), Anna Prokopowicz D15 i D17 ( I miejsce), Mateusz Piepiórka, Adam Borsuk C15. Wakacje to walka naszych szachistów na turniejach  w Kowalewie, Ostródzie, Warszawie. Zdobyto nowe doświadczenia, wywalczono kolejne cenne trofea dla naszego klubu. Tradycyjnie zakończyliśmy "ładowanie akumulatorów" zgrupowaniem w Obrze. Szachy w Obrze, to nie wszystko, to również obóz kondycyjny, to integracja młodszych i starszych zawodników, to codzienna modlitwa w kościele, to nauka życia dla najmłodszych, którzy po raz pierwszy spędzili  ten czas bez rodziców. Na obozie stawiliśmy się w następującym składzie: Mateusz Piepiórka, Adam Borsuk, Amadeusz Bistram, Michał Zacharzewski, Filip Brandt, Sebastian Noga, Anna Prokopowicz , Aleksandra Borsuk. Opiekunowie to: Tomasz Hajduk, Piotr Prokopowicz oraz Agnieszka Noga, która była "głową i oczyma" Nas wszystkich.     Koniec września to  makroregion w Jastrzębiej Górze, który jest "eliminatorem" mistrzostw Polski. Duży sukces odnieśli zawodnicy naszego klubu, którzy w komplecie zakwalifikowali się do przyszłorocznych finałów. Awans uzyskali: Anna Prokopowicz D15 ( I miejsce), Aleksandra Borsuk D13 (IV miejsce), Michał Zacharzewski CH9 (III miejsce), Oliwia Błaszczuk ( I miejsce). Po raz pierwszy od zaczątków naszego powstania do finałów wprowadziliśmy czterech finalistów. BRAWO.  

Na początku października otrzymaliśmy mailowo informację, że Andrzej Błaszczuk kończy współpracę z naszym klubem,       a Oliwia przestaje być zawodniczką naszego klubu. Życzymy sukcesów i rozwoju w nowym klubie.

                                                                                                    z szachowym pozdrowieniem Tomasz Hajduk

  
Designed by: business site hosting dot-IN reseller Valid XHTML and CSS.   Changed & hosted by 3AP