Klub Szachowy Biała Królowa w Pruszczu Gdańskim
działa przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w
Pruszczu Gdańskim.

News

Występy naszych szachistów - marzec, kwiecień 2017r

Kolejny miesiąc za nami, kolejne trofea zdobyte. Spośród najmłodszych zawodników naszego kluby najczęściej w turniejach grywali: Beata Pniewska, Dawid Jabłoński, Stanisław Narwojsz.

Beata, po opuszczeniu rywalizacji w grupie do lat 8 z powodzeniem startuje z w starszych rocznikach. Okres ochronny się skończył, powoli zaczynamy wchodzić w coraz bardziej dojrzałe szachy. Potrzeba odwagi w podejmowanych decyzjach. Często bywa tak, że sama groźba jest bardziej straszna od realizacji jej wykonania. Bierki śmiało do przodu:) Na dzień dzisiejszy Beata jest nr 1 w swoim roczniku w woj. pomorskim. Oto wyniki kilku jej startów: punktacja w turnieju Open w Świeciu, I miejsce w GP Tczewa w klasyfikacji dziewcząt do lat 14!, V miejsce (II wśród dziewcząt) w turnieju wiosennym - Gdynia. Stanisław, z racji wieku rywalizuje najczęściej w grupie do lat 8. Jego gra jest często nierówna. Potrafi wygrać z II kategorią jak przegrać z V:). Teoretyk z mnóstwem pytań. Dobrze pamiętam jak podczas jednej z partii rozgrywanej ze mną więcej opowiadał o tej partii jak liczył w niej wariantów:) Wiele pracy przed nim, przede wszystkim praca nad koncentracją przy szachownicy. Ostatnie turnieje: I miejsce w mistrzostwach juniorów w Gdyni do lat 8, IV miejsce w GP Tczewa do lat 8, VIII miejsce w turnieju wiosennym - Gdynia, punktacja w mistrzostwach woj. pomorskiego do lat 8. Dawid, numer jeden w woj. pomorskim rocznika 2009 (rywalizacja do lat 8). Wiem od rodziców, że szachy to jego pasja, spędza z nimi każda wolną chwilę, tytan pracy. Na zajęciach bardzo zdyscyplinowany, słuchający, raczej małomówny. W ostatnim czasie zrobił bardzo duży progres. Bardziej doświadczeni gracze z naszego klubu mówią, że chyba ktoś "zainstalował" mu najnowszą wersję Fritza bo coraz trudniej z nim wygrać:) Ostatnie jego wyniki: VIII miejsce w turnieju na kategorię (grupa 1600-1700) - Gdańsk, II miejsce w GP Tczewa do lat 8, I miejsce w wiosennym turnieju w Gdyni do lat 8, I miejsce w mistrzostwach woj.pomorskiego do lat 8!!! - Tczew. Jako trener mogę powiedzieć, tak trzymać, świetna robota, jestem z Was dumny.

                                                                                                 z szachowym pozdrowieniem Tomasz Hajduk

 




Designed by: business site hosting dot-IN reseller Valid XHTML and CSS.   Changed & hosted by 3AP